Bractwo Zaginionego Oręża

O nas

Jesteśmy stosunkowo młodą gromadą - powstaliśmy na jesieni 2008r. Działamy na Ochocie, przy szkole podstawowej nr 23 na ulicy Reja, gdzie odbywają się zbiórki. Współpracujemy z drużyną harcerzy 16 WDH "Grunwald", gdzie przekazywane są zuchy, które skończą 11 lat (5 klasa szkoły podstawowej).

Zbiórki

Nasze zbiórki odbywają się pod szkołą podstawową nr 23 im. Edwarda Szymańskiego. Spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 17.00 przed bramą szkoły. Zbiórka trwa do 18.30, kończy się w tym samym miejscu.

Kadra

W gromadzie działa wykwalifikowana kadra. Drużynowy, Marcin Gierbisz, ukończył Ogólnopolski Kurs Zuchmistrzowski II stopnia "Naboje 530". Gromadę prowadzi razem z przybocznymi, Kubą Burakowskim i Maciejem Sadowskim. Są to młodzi, ale doświadczeni harcerze. We trzech jesteśmy w stanie sprawnie i bezpiecznie przeprowadzać zbiórki. Staramy się, żeby były one ciekawe, jednocześnie uczymy chłopców umiejętności przydatnych w życiu.

Mundury

Zuchy, podobnie jak harcerze noszą mundury. Mundur zucha składa się z bluzy mundurowej, spodni oraz z zielonej czapki bejsbolówki z wilczkiem. Całość jest do kupienia w składnicy harcerskiej SKAUT na ulicy Targowej 12. W skład munduru wchodzi również chusta, którą dostaje każdy dzielny zuch.

Kontakt

Wszelkie pytania proszę kierować na mój e-mail (gierbo@16wdh.pl), numer telefonu (662 886 115) lub do specjalnej sekcji naszego forum (pisanie możliwe po rejestracji). Będę starał się uzupełniać tę stronę o przydatne infromacje.

© Gierbo 2009